Poze de iarna in martie Constanta plus prognoza meteo pentru weekend

Chiar daca vara nu e ca iarna, iata ca totusi, primavara este ca iarna.

Adevar pe care il vedem cu ochii nostrii zilele acestea, cand asupra Romaniei s-a asternut un strat bunicel de zapada, pe alocuri chiar si viscolita.

De la ger la canicula, asa arata prognoza meteo pentru acest sfarsit de saptamana si de martie si de trecere la ora de vara si de ce mai vreti voi.

Prognoza ANM: Ninge pana miercuri noapte insa duminica 31 martie vor fi si 20 de grade. 

Stratul de zapada din Bucuresti va atinge înca 5-6 centimetri, dar fara viscol. Spre sfârsitul saptamânii, temperatura va creste si va ajunge duminica la 20 grade Celsius.

ANM a emis si o informare meteo, potrivit careia, în toate regiunile tarii, inclusiv în zona Capitalei, va mai ninge, temporar, pâna miercuri la 23.00, iar în sud-estul tarii si la munte vantul va sufla cu viteze de pâna la 40-50 de kilometri pe ora


imagini de iarna primavara geamie constanta

poze cu zapada la constanta martie 2013

poze de iarna in martie la constanta

poze de iarna primavara lupoaica constanta

(c) FOTO vedeteblog.com

Next Post Previous Post
No Comment
Add Comment
comment url