ELENA UDREA BIOGRAFIA UNEI DEMISII ASTEPTATE


Elena Udrea demisioneaza de la conducerea PDL Bucuresti, cea mai noua stire despre "blonda" de la turism.

stiri biografie elena udrea blog vedete
O demisie de onoare in a fostului ministru din guvernul Boc.

Udrea a declarat, marti, pentru Mediafax, ca a decis înca de duminica seara sa demisioneze din functia de presedinte al PDL Bucuresti, demisia fiind efectiva dupa validarea alesilor locali de la nivelul Capitalei.


Motivul demisiei Elenei Udrea îl reprezinta rezultatele dezastruoase pe care PDL le-a avut la alegerile din 10 iunie la Primaria Capitalei si la Consiliul Local.

"Ca om politic responsabil si cu onoare, am decis înca de duminica seara sa demisionez din functia de presedinte al PDL Bucuresti, demisia fiind efectiva dupa validarea alesilor locali de la nivelul Capitalei, în conformitate cu prevederile legale", a declarat Udrea.


Biografie Elena Udrea

    Data si locul nasterii: 26 decembrie 1973, Buzau
    Starea civila: casatorita

Experienta profesionala Elena Udrea

    Ministrul Dezvoltarii Regionale si Turismului, decembrie 2009 – februarie 2012
    Ministrul interimar al Mediului, octombrie 2009 – decembrie 2009
    Ministrul Turismului, decembrie 2008 – octombrie 2009
    Consilier de Stat, Seful Cancelariei Presedintelui, Administratia Prezidentiala, februarie 2005 – octombrie 2005
    Consilier General al Municipiului Bucuresti, Presedintele Comisiei Juridice si de Disciplina, Primaria Municipiului Bucuresti, 2004 – 2005
    Membru fondator Fundatia “PROEUROPA”, din 2004
    Avocat, Cabinet Individual de Avocatura, “Udrea Elena Gabriela”, din 1997

Cariera politica Elena Udrea

    Presedinte al Partidului Democrat-Liberal, filiala Bucuresti, noiembrie 2010 – iunie 2012
    Presedinte interimar al Partidului Democrat-Liberal, filiala Bucuresti, iulie 2010 – noiembrie 2010
    Deputat în Colegiul 25 Bucuresti, noiembrie 2008 – prezent
    Secretar Executiv al Partidului Democrat-Liberal, decembrie 2006 – prezent
    Consilier General al Municipiului Bucuresti, Presedinte Comisia Juridica si de Disciplina, Primaria Municipiului Bucuresti, 2004 – 2005






Comentarii